Kdo jsme?

Všichni jsme jenom lidi,  ale dohromady jsme skvělý cover band

Zuzana Vlčeková

Zpěv, perkuse

Zuzka pochází ze středoslovenského města Prievidza. Do Prahy se dostala s předchozí vlnou ekonomické migrace a je klasickým příkladem importu z východu. I přesto, že soustavně bere práci českým zpěvačkám a v Praze již zapustila své kořeny velice hluboko, často od ní uslyšíte, že „Toto“ mají v Prievidzi také, ALE TISÍCKRÁT LEPŠÍ! I přes svou nadměrnou národní hrdost je to ale osoba nesmírně laskavá, mírné povahy a především majitelka neuvěřitelně znějícího altu. Srovnatelnou pěnici s takovouto muzikálností a hlasivkami, byste u nás těžko pohledali. Zbožňuje Michaela Jacksona, Ellu Fitzgerald, Ellu Fečovou, Queen, Bruna Marse a další interprety nejrůznějších žánrů.

Jan
Kyncl

Sax

Jan je produktem doby, kdy socialismu v ČSSR teklo do bot. V dětství si zamiloval klarinet, posléze i saxofon a už z toho nevyrostl. Obdivuje hudbu v celé její šíři, speciálně pak jazz, ruskou klasiku 20. století a Kraftwerk.

V posledních letech působí jako sideman i bandleader zejména na pražské scéně a je součástí řady hudebních projektů, od menších komb až po big bandy. Hudební vzdělání získal na Konzervatoři Jaroslava Ježka, na hudební akademii v Lipsku a na pražské HAMU. Vedle hudební kariéry si plní své publicistické tužby jako redaktor a moderátor v Českém rozhlase – slyšet ho můžete na ČRo Jazz a ČRo Vltava.

Štěpán Lohnickij

Piano,bass

Ředitel všehomíru a muž, co má klíče od všech dveří. Všude byl, všechno slyšel a zažil to už dvakrát. Takže kapelník…
Panelákové dítě se soustavným problémem soustředit se jen na jednu konkrétní věc, které se kromě hudby věnuje naplno ještě dalším asi dvaceti odvětvím a koníčkům. Kromě pianisty je třeba vášnivým jachtařem, rybářem, cyklistou, zythologem (také jsme si to museli vygooglit), chovatelem plazů, lyžařem a miluje všechny ty internety, aplikace a počítače. Dělá všechno, v ničem z toho není nejlepší, ale všechno ho to hrozně baví.

Kapela Marry Keys není jediná formace, ve které ho můžete slyšet. Vystupuje ještě s pražskou funkovou kapelou Sly Rabbits, kde ho, narozdíl od MK, baví být „jen“ klávesákem a nemuset nikoho ředitelovat.

Václav Tomšík

DRUMS

Vašek, jako nejmladší člen kapely, je logicky miláčkem fanynek. Zároveň ho to ale staví do středu všech kapelních joků a narážek. Je to však silný mladý muž, zocelen tvrdými podmínkami v zemědělství, který je zvyklý na ledasco. Příkladem takové zkušenosti je třeba jeho aktivní spolupráce se zemědělským družstvem v Počátkách.

Václav za svůj osobní životní úspěch považuje vytvoření usměrňovače z vyřazených diod a trafa TR3, kdy diody pospojoval v tzv. Winstonův můstek, který připojil na sekundární cívku trafa TR3. Pak už pouze přivedl napětí 230V na primární vinutí trafa TR3 a usměrňovač byl dokončen. 

Pokud nehraje na bicí ani neobdělává své statky, tak se věnuje koukání do stropu na závodní úrovni.